Interiérové dvere na mieru článok

Interiérové dvere sú typické rovné línie, jednoduchý štýl a použitie väčšinou mliečneho skla. Existuje však ešte jedno štýlové riešenie: Hi-tek. Ide o novú technológiu, úplnú novinku, ktorá sa určite nebude páčiť každému. Ovšem koho oslní, ten nebude ľutovať. V každom prípade tieto dvere vyzerajú veľa zaujímavo, ponúka prvky ako napríklad hliníkové vložky, veľa skla a prípadne i prevedenie celosklenené. 30 percent ľudí sa snaží kúpiť dvere v rovnakom odtieni, aký má podlaha. Zvyšok však kupuje naopak kontrast. Rovnaký odtieň je dobrý pri hladkých dverí, kde nechceme, aby tieto dvere a zárubne vynikli z interiéru Avšak práve kontrastné odtiene vám urobia 30 percent vzhľadu interiéru.
Práve bezpečnostné dvere v každom prípade nebudú pasovať do existujúcich zárubní. A keďže ide v tomto prípade práve o bezpečnosť, väčšina odborníkov odporúča vymeniť pôvodnú kovovej zárubne za nové. Prvým dôvodom je fakt, že pôvodné zárubne nie sú novým dverám prispôsobené. Kvalitné bezpečnostnéInteriérové dvere sú totiž vďaka svojej konštrukcii príliš ťažké, čiže nadmerne zaťažujú pánty starej zárubne, načo dochádza k ich opotrebovaniu. Je logické, že nás neskôr výmena zárubní rovnako čaká. A práve nové bezpečnostné zárubne sú vyrábané z odolného materiálu, ktorý je vyšší hmotnosti bezpečnostných dverí prispôsobený. Navyše tak zvýšime ochranu domu a domácnosti, pretože dvere do zárubne dokonale priliehajú. S tým súvisí aj lepšie tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti nových bezpečnostných dvere osadených do nových zárubní. Nové dvere a zárubne sa navyše po celom svojom obvode vylieva betónom, čo ešte zvyšuje bezpečnosť našu a nášho majetku. Štandardné sú dnes bez výnimky zárubne obložkové, k slovu však prichádzajú zárubne, moderný a veľmi elegantný, ukončené v líci nadväzujúcej steny.

16.
Dvere patria medzi základné prvky bytu. Je pravdou, že sa obstarávajú až pri konečnom riešení, teda v čase, keď sú už všetky stavebné prvky a práce na budove dokončené. V oblasti dverí sa zákazníkom ponúka naozaj bohaté možnosti. Dvere sú dnes totiž ponúkané v mnohých variáciách, ktoré sa od seba často aj veľmi výrazne líšia vo svojich parametroch. Obľúbenou a vyhľadávanú skupinou predovšetkým interiérové dvere a bezpečnostné dvere.